<-Atpakaļ

Šodien:

Radoši seniori

Anna Kudeiko

Trīs notikumi vienā dienā

2018. gada 25. martā - komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums, Pūpolu svētdiena un Ītonas koledžas zēnu un jauniešu kora (Lielbritānija) koncerts.

25. marta komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis notika pie represēto piemiņas akmens Ogres pilsētas centrā. Piemiņas brīdi atklāja Latvijas represēto biedrības un Ogres represēto kluba priekšsēdētājs Ivars Kaļķis ar Latvijas himnu „Dievs svētī Latviju„.

Atceroties šausmu pilno izsūtīšanas rītu, atmiņās kavējās Ogres novada priekšsēdētājs Egils Helmanis, vietnieks Gints Sīviņš, Ivars Kaļķis u.c. Piemineklim apkārt represētie notika ziedus un pūpolus. Skanēja latviešu tautas dziesmu mūzika.

Piemiņas pasākums turpinājās Ogres novada Kultūras centrā ar koncertu, ko sniedza Ītonas koledžas zēnu un jauniešu koris (Lielbritānija) ar diriģentu Timu Džonsonu.

Ītonas koledža ir privāta Anglijas mācību iestāde zēniem un jaunekļiem no13 līdz18 gadu vecumam, un nozīmīgs, vēsturisks paraugs nedaudzajām šāda tipa skolām. Tā dibināta 1440. gadā un devusi Apvienotajai Karalistei deviņpadsmit premjerministrus: arī esošie Anglijas Karaļnama prinči Viljams un Harijs ir Ītonas absolventi. Koledžas vadītājs Tims Džonsons ir arī spēcīgs mūzikas nodaļas vadītājs. Koledžai ir savs simfoniskais orķestris, koncertzāle, skaņu ierakstu studija un pat astoņas stabuļu ērģeles.

Ogres Kultūras centra zāli pieskandināja vairāk kā 50 dalībnieku kolosālais kora koncerts. Izskanēja gan Sergeja Rahmaņinova, Antonio Loti, Tomasa Vīlksa (1576.-1623.), kā arī jaunāko laiku Džonatana Dava 1959.g. un Pjēra Vilē (1926.-1998.) skaņdarbi, skanot skatītāju aplausiem. Ferenca Lista skaņdarbs klavierēm u.c. Kā pēdējo pareizā latviešu valodā kolosāli izpildīja „Rīga dimd…”, kājās stāvot un līdzi dziedot visiem skatītājiem. Paldies Ītonas koledžas audzēkņu korim!

Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa kori sveica angļu valodā un pasniedza ziedus diriģentam Timam Džonsonam, skanot vētrainiem aplausiem.

Pēc tam pie kafijas tases Ogres represētie kavējās atmiņās par trimdā piedzīvoto un pārdzīvoto.

Paldies Ogres novada domei un Kultūras nama vadībai!

Anna Kudeiko
2018. gada 25. martā