<-Atpakaļ

Šodien:

Radoši seniori

Lāčplēša diena Ogrē

Ogrē notika Lāčplēša dienai veltīts pasākums ar lāpu gājienu un piemiņas brīdi Ogres Brāļu kapos.

Pirms lāpu gājiena Ogres Kultūras centrā demonstrēja kino filmu „Ievainotais jātnieks” veltītu Latvijas simtgadei un tēlnieka Kārļa Zāles 130. dzimšanas dienai, kurš iemūžinājis latviešu tautas simbolu Brīvības piemineklī un Brāļu kapos.

Pie Latvijas Republikas monumentālā karoga Ogrē jau savlaicīgi bija sapulcējušies Ogres iedzīvotāji ar degošām lāpām.

Lāčplēša diena Ogrē

Sapulcējušos uzrunāja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Ģirts Sīviņš un Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs D.Panders.

Pēc kopīgi nodziedātās Valsts himnas, izgaismojot ceļu ar degošām lāpām un daudziem Latvijas karogiem, lāpu gājiens devās apmēram 3 km garajā ceļā uz Ogres Brāļu kapiem, lai godinātu tos karavīrus, kuri 1919. gadā 11. novembrī kaujās izcīnīja uzvaru par Bermonta karaspēku.

Lāčplēša diena Ogrē

Lapu gājienā piedalījās arī Ogres Kultūras centra folkloras kopas „Artava„ dalībnieces tautas tērpos, mākslinieciskā vadītāja Andra Kapusta vadībā, lai Brāļu kapos pie piemiņas vietas pieminētu kara kritušos bāleliņus nodziedot dažas dziesmas.

Lāčplēša diena Ogrē

Lāčplēša diena Ogrē

Pie pieminekļa sapulcējušos lāpu gājiena dalībniekus uzrunāja Ogres novada domes priekšsēdētājs Egīls Helmanis un Nacionālo bruņoto spēku virspavēlnieks Elmārs Pļaviņš. Pēc tam pie pieminekļa lāpu gājiena dalībnieki nolika ziedus un apkārt salika degošās lāpas.

Atpakaļceļā bija organizēts autobuss.

Folkloras kopas „Artava„ dalībnieces Annas Kudeiko teksts un foto
2017. gada 11. novembrī