<-Atpakaļ

Šodien:

Radoši seniori

Latvijas Pensionāru federācijas vadība ciemos
pie Jēkabpils pensionāriem 2017. gada 12. jūnijā

LPF valde piekopj senu tradīciju - atvaļinājuma laikā apmeklēt kādu Latvijas pensionāru apvienību vai biedrību.

Kā Līgo svētki aizskanējuši pāri kalniem, tā aizskanējušas LPF valdes, revīzijas komisijas un valdes darbinieku 2017. gada jaukās atvaļinājuma dienas. Kā nu kuram tās pagājušas, to uzzināsim uzsākot darbu pēc atvaļinājuma tiekoties plānotā valdes sēdē šī gada 14. augustā.

Šī gada atvaļinājums LPF valdei sākās ar ļoti jauku, vērtīgu, darbīgu un sirdij mīļu ciemošanos pie Jēkabpils pensionāriem, kur par vadītāju ilgus gadus strādā aktīvā Biruta Jemeļjanova.

LPF ciemos pie Jēkabpils pensionāriem
Biruta Jemeļjanova

Jēkabpils pensionāru pilsētas apvienība dibināta 2000. gadā un tā bija starp LPF dibinātājiem. 2005. gadā Jēkabpils pensionāru apvienība reģistrēta kā “Sasaiste”. Tā ir tik pat veca kā Latvijas Pensionāru Federācija. Dibināta ar mērķi aizstāvēt vecākās paaudzes iedzīvotāju tiesības uz cilvēka cienīgām vecumdienām un daudz citu uzdevumu.

LPF ciemos pie Jēkabpils pensionāriem

Pēc iepazīšanās pie kafijas pauzes, LPF priekšsēdētājs Andrs Siliņš apsveikumā pasniedza balvas mājas saimniecei Birutai ar kolēģēm.

LPF ciemos pie Jēkabpils pensionāriem

Noklausoties sarūpēto vīru ansambļa koncertu, pulcējamies aktu zālē, kur mūs sagaidīja daudz Jēkabpils pensionāru.

LPF ciemos pie Jēkabpils pensionāriem

Sākās spraigs darba cēliens, jo daudz jautājumu bija LPF priekšsēdētājam A.Siliņam, J.Freibergam un citiem valdes locekļiem. Galvenie jautājumi bija par pensiju indeksāciju, veselības apdrošināšanu, ar ienākuma nodokļa neapliekamā minimuma palielināšanu, piemaksām pie pensijām un citi jautājumi. LPF priekšsēdētājs A.Siliņš skaidroja un atbildēja uz visiem jautājumiem, ienesa cerīgas idejas, ka Saeimai vairākkārtīgi iesniegtie valdes lēmumi un rezolūcijas beidzot sāk īstenoties un turpmāk indeksēs pensijas, ņemot vēra darba stāžu tiem, kas pensionējušies līdz 1996. gadam no 30 līdz 40 gadiem ar 60% no algu pieauguma indeksa, bet virs 40 gadiem - ar 70% un daudz citi labvēlīgi risināšanai iesniegtie jautājumi.

LPF ciemos pie Jēkabpils pensionāriem

Pēc tam apmeklējam rokdarbu izstādi, uzlaikojām Birutas veidotās cepures, ziedus un citas jaukas mantas. Jūsmojām par vadītājas Birutas Jemeļjanovas lielo ieguldīto darbu pensionāru labā, par daudziem projektiem, ko viņa nenogurstoši ievieš Jēkabpils pensionāru labā, iesaistot gan aptiekas, gan skolas.

LPF ciemos pie Jēkabpils pensionāriem

Mājas devāmies pilni jaunu ideju un ar lielu pateicību Birutai ar kolēģēm un aktīvajiem Jēkabpils pensionāriem. Paldies un labu veiksmi turpmākajā pensionāru darbībā!

Anna Kudeiko
2017. gada 12. jūnijā