<-Atpakaļ

Šodien:

Radoši seniori

Artavas Kāzu Godi

Neskatoties uz to, ka jaunā valdība, lai uzlabotu pensionāru materiālo stāvokli un mazinātu nabadzības pieaugumu senioru vidū, Valsts budžetā nekādu finansējumu senioru biedrībām darbības nodrošināšanai nav paredzējusi, Ogres novada pašvaldība, cik budžeta līdzekļi atļauj, atbalsta Ogres pensionāru biedrības darbību.

Artavas Kāzu Godi

Ogres pensionāri paši ir aktīvi gan ikdienā, gan svētkos. Tā 2019. gada 3. martā, neskatoties uz paplānajiem maciņiem, sagādājām tēju, kafiju, cepumiņus un „galdiņ klājies”. Ogres folkloras kopas „Artava” pensionāres ar Ogres NKC atbalstu uzlūdza ciemos pārējos Ogres pilsētas pensionārus uz koncertu „Artavas Kāzu godi”.

Artavas Kāzu Godi

Artavietes atnesa jaunības dienu kāzu bildes, bet mākslinieciskais vadītājs, Latvijas folkloras biedrības priekšsēdētājs Andris Kapusts ieskenēja datorā un koncerta starpmirkļos uz liela ekrāna atgriezās mūsu jaunība, mīlestība un kāzu godi.

Artavas Kāzu Godi

Ogres NKC izstāžu zāle bija ciemiņu pārpildīta no folkloristu ciemiņiem, radiem, draugiem un pārējiem pilsētas pensionāriem.

Koncertā izskanēja daudz kāzu dziesmas, arī latgaliešu valodā - „Atgrīzīs, atgrīzīs, vēl reiz muna skaisto jauneiba…” vai „Jau mani vad, jau mani vad…”

Artavas Kāzu Godi

Dziedāja līdzi visi koncerta viesi. Bija daudz aplausu, sveicienu, ziedu, foto zibšņu, skūpstu un pateicības vārdu „Artavas„ vadītājai Benitai Špakovskai, mākslinieciskajam vadītājam Andrim Kapustam un pārējiem.

Artavas Kāzu Godi

Arī bez valdības līdzekļiem paši pensionāri var dzīves mirkļus padarīt gaišākus, priecīgākus, kas liek aizmirst valdības nevērību pret pensionāru dzīves apstākļiem.

Artavas Kāzu Godi

Ļoti asprātīgi LPF izdevuma „Latvijas Pensionārs” sadaļā "Pasmaidi" rakstīts: „Kārtīgs pensionārs sapņo par pensijas vecuma paaugstināšanu līdz simts gadiem - valdībai un Saeimas deputātiem”.

"Artavas" dalībniece Anna Kudeiko