<-Atpakaļ

Šodien:

Radoši seniori

Anna Kudeiko
Ziemassvētku tirdziņš Rīgas centrālajā stacijā

Latvijas Pensionāru federācijas valde, priekšsēdētājs Andris Siliņš, no 2018. gada 18. decembra līdz 22. decembrim deva iespēju Latvijas reģionu pensionāriem piedalīties kārtējā Ziemassvētku rokdarbu tirdziņā.

No visiem Latvijas novadiem pieteicās rokdarbnieki ar saviem zelta roku un izdomas bagātajiem rokdarbiem, lai realizētu savus rokdarbus un papildinātu trūcīgos naudas maciņus.

Tirdzniecības stendi uzstādīti un noformēti kā parasti - uzskatāmi. Izdomas bagātie, krāšņie rokdarbi pulcināja daudz pircēju.

Piedalījās arī Ogres K/C rokdarbu pulciņa ”Kamzolītis” pārstāve, kura arī ir LPF revīzijas komisijas locekle Ināra Kurpniece. Viņas tirdzniecības stendu rotāja skaisti cimdi, siltas zeķes un cepures.

No Rīgas novada tirdzniecības stendu rotāja pašu ražota bižutērija, skaistas krelles un citas rotas.

Ļoti skaistas, tautiskās zeķes un cimdi, arī bērnu mantiņas. Bija arī retro preces no vecmāmiņu pūra lādēm, kā segas un pārklāji un daudz citu rokdarbu izstrādājumu.

Rokdarbu tirgotājus apciemoja, sveica un iepriecināja pensionāru pašdarbnieku kolektīvi no Madonas, Kokneses - „Urgas” ar ķekatnieku uzstāšanos izsaucot lielu jautrību.

Tirgus noslēgumā 22. decembrī Ogres k/c folkloras kopa „Artava”, mākslinieciskais vadītājs Latvijas folkloras biedrības priekšsēdētājs Andris Kapusts, sniedza koncertu divās daļās, pirmajā izdziedot skaistās Ziemassvētku dziesmas, otrajā daļā izdziedāja citas dziesmas un dažas nerātnās. Dziesmas pavadīja dažādi folkloras instrumenti, kā rokas bungas, rullis u.c.

Paldies tirgotājiem un pircējiem par darbu, skatītājiem un LPF par labo mūsu koncerta novērtējumu un izteikto atzinību.

Anna Kudeiko
LPF Revīzijas komisijas priekšsēdētāja, folkoras kopas ”Atrtava” dalībniece
2018. gada decembrī