<-Atpakaļ

Šodien:

Radoši seniori

Anna Kudeiko

Ogres pensionāres folkloras festivālā Lietuvā

Pilsēta Kelme Lietuvā ir Ogres novada pašvaldības sadraudzības pilsēta. Tā atrodas rietumos 45 km no Šauļiem.

2018. gada. maijā nogalē, pateicoties Ogres novada pašvaldības atbalstam, liels gods bija Ogres K/C folkloras kopas „Artava” dalībniecēm ar Ogres novada „busiņu” doties ceļā uz Kelmi, uz folkloras festivālu, nedaudz apstājoties Šauļos.

Kelmē mūs sagaidīja divas jaunas lietuvietes, kuras visu festivāla laiku bija mūsu pavadones. Pēc tam Kultūras centrā sapucējamies vakara koncertam uz laukuma Kultūras centra priekšā. Koncertu atklāja Kelmes K/C direktors Armands, kuru apsveica mūsu Benita.

Programmu pieteica interesants jaunietis lietuviešu valodā.

Koncertā piedalījās vairāki Kelmes K/C kolektīvi, kā „Judi”, „Ramonda” , „Taduja”, Klaipēdas vīru instrumentālais mūzikas ansamblis ”Lenoliai”, Šauļu K/C folkloras kopa „Reda”, Joņišku folkloras kopa „Kupers„ Viļņas vīru grupa „Ugniavija”, „Šiļales” K/C folkloras ansamblis „Veringa” , kolosālā Grūzijas vīru grupa „ Maspindzelo” un Ogres K/C „Artava”.

Ogres pensionāres folkloras festivālā Lietuvā

Koncertā „Artava” uzstājās mākslinieciskā vadītāja Andra Kapusta (akordeons) , Aīda Rancāne (vijole ) un „Artavas „ Teklas bungas pavadījumā izdziedot koncerta pirmo daļu. Andris nedaudz informēja par katru dziesmu latviešu valodā. Koncerts ilga trīs stundas.

Ogres pensionāres folkloras festivālā Lietuvā

Pēc tam K/C telpās notika sadziedāšanās pie kafijas tases. Atstājam sadziedāšanos un pa naksnīgiem Lietuvas ceļiem vieglās mašīnas pavadījumā devāmies uz 20 km attālo kūrortu Sedulu pie burvīga ezera ar bērzu biržu saliņām, lai pārnakšņotu baļķu koka labiekārtotās daudzās mājiņās-viesnīcās ar restorānu priekšgalā, kur brokastojām.

Brīvajā laikā mūsu varonīgās Benita un Vera bruņojušās ar drošības vestēm ar laivu izvizinājās pa burvīgo ezeru. Mans pienākums bija visu iemūžināt foto bildēs.

Ogres pensionāres folkloras festivālā Lietuvā

Otrajā festivāla dienā sniedzam divus koncertus. Dienā pilsētas centrā pretī Luterāņu baznīcai, bet vakarā Draudzības parkā spožas estrādes zaļumos, kur velgmi jutām no saliņas skaitās ūdens strūklakas.

Dienas koncertu atklāja Kelmes novada mērs. Te uzstājās ar uzrunu Benita Špakovska un mēram uzdāvināja skaistu māla krūzi. Izdziedājām mūsu koncerta otro daļu arī izpelnoties atzinību un aplausus. Garām ielas estrādei bija organizēts garš, krāšņs tirgus.

Otru koncertu sniedzam vakarā. Vakarā uzstājas tikai labākie viesu kolektīvi. Kā pirmos pieteica „Artavu”, tad Klaipēdas vīru muzikālo kolektīvu „Lenoliai” un noslēgumā Gruzijas vīru „Maspindzelo”.

Ogres pensionāres folkloras festivālā Lietuvā

Uz estrādes koncertu nepalikām, kurā uzstājās mūsu Samanta Tīna.

Mājās pārvedam uzskates līdzekļus, nozīmītes, prospektus, pateicības rakstu, daudzas fotogrāfijas un neaizmirstamas festivāla atmiņas.

„Artavas” kolektīvs pateicās Ogres novada domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājam Nikolajam Sapožnikovam, mākslinieciskam vadītājam Andrim Kapustam un profesorei Aīdai Rancānei, Benitai Špakovskai un busiņa vadītājam Pēterim, par šo neaizmirstamo piedalīšanos Kelmes festivālā. Paldies visiem mūsu dalībniekiem par izturību, centību un dziedāšanu.

Paldies Kelmes vadībai un visiem Kelmes K/C darbiniekiem, kas rūpējās par mūsu laipno uzņemšanu, cieņu un izteikto atzinību.

Ar nelielu ieskatu par festivālā piedzīvoto dalījās tā dalībniece Anna Kudeiko
2018. gada 10. jūnijā