<-Atpakaļ

Šodien:

Radoši seniori

Anna Kudeiko:
Atkal ceļā

Šī gada 17. jūnijā Latvijas Pensionāru federācijas delegācija ar galvenajām organizatorēm - LPF priekšsēdētāja vietnieci Sarmīti Kreceri un valdes pārstāvi Āriju Šekstello agrā rīta stundā devāmies ceļā ar mērķi apciemot Latgales sirdi Rēzekni un Maltas novada muzeju „Lauku sēta”.

Autobusā, kuru vadīja divi braši auto vadītāji, valdīja jautrs noskaņojums īsinot garo ceļa gabalu un vērojot vasaras dabas ainavas, kuras pateicoties dabas apstākļiem, atgādināja rudeni.

Rēzeknē mums piebiedrojās jauka Latgales gide.

Viņas pavadībā pirmo apmeklējam sirmo senatnes pilskalnu, pārvārējot augstas kāpnes bez grūtībām. Noklausīdamies gides informāciju un fotografējamies pie pils drupām.Apmeklējām Jauno Rēzeknes kultūras centru, kur jaunas gides mūs sīki iepazīstināja ar tā darbību. No jumta teritorijas atklājās Rēzeknes panorāma, tikai bija jāpieturas, lai stiprais vējš nenopūš lejā.

Tikāmies ar mācītāju katoļu baznīcā un noklausījāmies viņa interesanto stāstījumu.

Pavizinājāmies pa Rēzeknes ielām un pa galveno ielu garām Māras piemineklim. (Sīkāk par Rēzekni esmu rakstījusi rakstā „Ceļā uz Rogovku”). Mūsu Latgales gide sīki informēja par visu, ko redzējām pa autiņa logiem.

Vēl apmeklējām Pensionāru biedrības sociālo iestādi, kur mums sniedza jauku koncertu, gan dziedot, gan dejojot. Apsveicām viens otru un pateicāmies par visu. Sarmīte Krecere pasniedza pateicības balvu un saņēma ziedus, kuri tika pasniegti mūsu ekskursijas vadītājai Ārijas kundzei par lielo, ieguldīto darbu ekskursijas organizēšanā un vadīšanā.


Mijoties saules stariem ar lietus mākoņiem iebraucam Maltā un tālāk meklējam Andrupenes muzeju „Lauku sēta”. Mūs laipni sagaidīja jaunas muzeja vadītājas Skaidrīte Pauliņa un Lilita Šatilova. Muzejs atgādina lielu lauku sētu ar daudzām ēkām. Skaidrīte mūs iepazīstināja ar muzeja vēsturi un eksponātiem.

Muzejs dibināts 2000. gadā augstākajā un skaistākajā Andrupenes vietā.

Apskatījām lauku pirti, dzirnavas, kur tiek malti miti garšīgās maize cepšanai, vēl dažādu lauksaimniecības senā inventāra telpu, tad tikām uzaicināti uz lielu, jaunu riju, kur bija klāts galds ar ekoloģiskiem lauku produktiem. Bija gan māla bļodas ar garšīgu biezputru, sviests ar zaļumiem un bezgala garšīgo maizi, bet pasakains saldais ēdiens biezpiena „ķiļķenīši” ar nenosākama satura tēju. Arī ekoloģiski tīra un veselīga bija stiprā dzira, ko labprāt iemeta arī mūsu dāmas.

Nopirkuši garšīgo maizi un pateikuši sirsnīgu paldies, devāmies mājup, lietus un tumšo mākoņu pavadīti.

Foto bildes pa e-pastiem tika nosūtītas Pensionāru biedrības pārstāvei Lidijai Pivorei un „Lauku sētas” vadītājai Skaidrītei Pauliņai ar grupas vārdā izteikto "Paldies!".

Paldies LPF par šo jauko un neaizmirstamo ekskursiju!

Ogrē iebraucot tā gāza lietus, ka tautas tērps tika žāvēts divas dienas.

Annas Kudeiko fotogrāfijas