<-Atpakaļ

Šodien:

Aktualitātes

Vislatvijas senioru sapulce
Nacionālajā sporta manēžā Rīgā

Uz Vislatvijas senioru sapulci 2018. gada 25. novembrī tika aicināti visu LR 13. Saeimā ievēlēto frakciju pārstāvji, lai sniegtu atbildes uz LPF valdes sēdē izlemtiem jautājumiem - prasībām par vecākās paaudzes dzīves līmeņa paaugstināšanu.

Jautājumi Saeimā tika iesniegti iepriekš, lai senioru kopsapulcē konstruktīvi apspriestu ar frakciju pārstāvjiem, vai, veidojot Valsts budžetu, frakcijas atbalstīs senioru prasības.

Seniori kuplā skaitā pulcējās no visiem Latvijas reģioniem, jo sporta manēžas tribīnes bija pilnas.

Pateicoties Ogres novada pašvaldības atbalstam, arī Ogres pensionāru biedrības pārstāvji piedalījās senioru sapulē.

Sapulcē možumu ienesa un dalībniekus apsveica Saldus pensionāru apvienības akordeonistu ansamblis un Gulbenes pensionāru biedrības vokālais ansamblis „Satekas”, pieskandinot sporta manēžas plašo telpu ar skaistu mūziku un dziesmām.

Sapulci atklāja LPF priekšsēdētājs Andris Siliņš, informēja par aizejošās valdības paveikto un prasībām jaunajai valdībai, lai atrisinātu daudzas problēmas pensionāru dzīves līmeņa paaugstināšanā un nabadzības mazināšanā.

Diemžēl no aicinātām Saeimas frakcijām ierādās tikai trīs frakciju pārstāvji: Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride no ”Attīstībai/Par!”, Vitālijs Orlovs no „Saskaņas” un Ilze Indriksone, bijusī Talsu novada pašvaldības vadītāja, no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK".

Frakciju pārstāvji daudz nerunāja, vispirms iepazīstināja ar sevi. Viņi neko nevarot solīt, lai runā darbi nevis vārdi, izteica komplimentus, ka seniori ir možuma pilni, darbīgi, un kaut viņi paši senioru vecumā būtu tādi, kā sapulcē esošie. Atzīmēja LPF lielo darbu pensionāru interešu aizstāvībā. Viesi tika apsveikti ar viņiem sacerētu dziesmu.

A.Skride atzīmēja, ka strādās, lai uzlabotu veselības aprūpi, risinās, ko varēs neapliekamā minimuma jautājumā, ka daļu no pensionāru izvirzītām prasībām Saeimai vajadzētu īstenot.

I.Indriksone atbalstīs nevienlīdzības mazināšanu pensiju apmēros, jo vairāk jādomā par pensionāriem ar mazām pensijām. Aptuveni pusi no 13. Saeimai izvirzītām prasībām būtu iespējams atrisināt.

Frakciju pārstāvji noklausījās garas un spēcīgas debates, kā dzīvo seniori Latvijas reģionos. Debatēs izskanējusī sāpe bija visiem līdzīga: veselības pakalpojumu pieejamība, vienīgā mājokļa aplikšana ar nekustamā īpašuma nodokli, zemas pensijas vientuļajiem pensionāriem, nevar segt operāciju izdevumus un zobu protezēšanu, piemaksas par darba stāžu, pilnveidot pensiju indeksēšanu, jo kam lielas pensijas tiem arī liela indeksācija u.c. Saeimai iesniegtie jautājumi.

Pensionāri izteica pārmetumus Saeimai un partijām, jo visi ir solījuši, bet dzīvē solījumi nav pildīti, ka pārējo frakciju solītāji nemaz nav ieradušies sapucē, jo viņiem, iespējams, nav ko teikt.

Par nolasīto rezolūcijas projektu nobalsoja visas plašās auditorijas dalībnieki, kurš tiks iesniegts Saeimā. Manēžā skanēja spēcīgi atbalsta aplausi.

Paldies Latvijas Pensionāru federācijai par lielo darbu sapulces noorganizēšanā un Ogres novada pašvaldībai par Ogres pensionāru atbalstu!

Sapulces dalībniece Anna Kudeiko
2018. gada 25. novembrī