<-Atpakaļ

Šodien:

Aktualitātes

IEPAZĪSTIETIES
Senioru atlaižu karte “Silver Suitcase” (Sudraba Ceļasoma)

Latvijas lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” ir izstrādājis jaunu piedāvājumu Latvijas un ārzemju senioriem vecumā virs 55 gadiem. Piedāvājumu apzīmē simbols “Sudraba ceļasoma” jeb angļu valodā - “Silver Suitcase”, pēc kura seniori varēs atrast sev draudzīgas vietas, ceļojumus ar atlaidēm un speciālus pakalpojumus tieši šai vecuma grupai, savukārt seniora karte būs tā, kas jāuzrāda, lai saņemtu atlaides vai citus īpašos piedāvājumus.

“Silver Suitcase” atlaižu karte nodrošina atlaides nakšņošanai vai citiem pakalpojumiem noteiktās tūrisma mītnēs un apskates vietās, kuras specializējas senioru apkalpošanā un kuras iesaistījušās senioru programmā, kā arī atlaižu karte nodrošina atlaides īpašos senioru tūrisma maršrutos. Senioriem draudzīgās vietas atpazīstamas pēc “Sudraba ceļasomas” jeb “Silver Suitcase” logo.

Latvijā kartes darbība notiek, balstoties uz sadarbību starp Latvijas Pensionāru federāciju, kura izplata šo karti saviem biedriem vai caur savām reģionālajām organizācijām, un “Lauku ceļotāju”, kas ir atbildīgs par Senioriem draudzīga lauku tūrisma piedāvājuma izveidi un tā pārbaudi Latvijā.

2015. gada 14. decembrī “Lauku ceļotājs” tikās ar Latvijas Pensionāru federāciju un izplatīja jau pirmās “Sudraba ceļasoma” atlaižu kartes, kuras tālāk LPF izplatīs saviem biedriem. Karti ar reģistrācijas numuru izsniedz konkrētam lietotājam, uz kartes norādot personas vārdu un uzvārdu. Kartes atlaides un īpašie piedāvājumi attiecas uz kartes īpašnieku un vienu tā pavadoni.

Senioriem draudzīgo tūrisma mītņu un apskates vietu piedāvājumi atrodami internetā: http://www.celotajs.lv/seniors kur atsevišķi izveidotas sadaļas ar senioriem draudzīgajām tūrisma mītnēm, apskates vietām un ceļojumiem.

Šobrīd senioriem draudzīgās vietas ir ap 50 visā Latvijā, taču piedāvājums regulāri tiks atjaunots un papildināts. Atverot vaļā katru no sadaļām, parādīsies saraksts ar vietām, kuras piedāvā atlaides vai citus īpašos piedāvājumus senioriem. Lai redzētu katras vietas konkrēto piedāvājumu, ir jāuzspiež uz vietas nosaukuma, un tad atvērsies vietas profils, kurā jāatver sadaļa “Specializācija” - tur iespējams redzēt piedāvājumu senioriem. Turklāt pie zilās “Sudraba ceļasomas” ikonas ir norādīts arī pieejamības līmenis: Pieejams ratiņkrēslā, Pieejams viesiem ar pārvietošanās grūtībām, Pieejams viesiem ar nelielām pārvietošanās grūtībām, Bez īpašiem pielāgojumiem, Pieejamas fiziskas aktivitātes.

Šobrīd “Silver Suitcase” atlaižu karte darbojas testa režīmā, tāpēc visi seniori vecumā virs 55 gadiem, kuri apmeklē senioriem draudzīgās “Silver Suitcase” tūrisma vietas, tiek aicināti sniegt savas atsauksmes.